Top Header Manjung Content ms

HOME

PORTAL RASMI

PEJABAT DAERAH DAN TANAH MANJUNG

Menu Manjung 3rd Level Content ms

Breadcrumb

Mantan Pegawai Daerah ms

MANTAN PEGAWAI DAERAH


 

Dari tahun 1935 hingga sekarang, Daerah Manjung telah ditadbir oleh 17 orang Pegawai Daerah bermula dari J.F.F Gregg pada tahun 1935 hingga lah sekarang ini jawatan tersebut dipangku oleh Ketua Penolong Pegawai Daerah (Tanah) M52 Ybhg Dato' Mohamad Fariz bin Mohamad Hanip.

Berikut adalah senarai Mantan Pegawai Daerah Manjung:

Bil

Nama Pegawai Daerah

Tahun Berkhidmat

1.

J.F.F Gregg , M.C.S

1935 - 1936

2.

G.F Stayness, M.C.S

1936-1938

3.

A.Malek bin Yusof, M.C.S

1938-1939

4.

Dato' Ahmad bin Osman M.C.S

1939-1940

5.

M Albakri bin Haji Hassan

1940 -1942

6.

Bahaman bin Shamsuddin M.C.S

1943-1945

7.

J.H.Thom

1946-1947

8.

A.M.Mcdonald

1947-1949

9.

W.F.Grieve, M.C.S

1949-1951

10.

G.S. Walker P.J.K, M.C.S

1951-1954

11.

R.H.Heslop, D.S.O, M.C.S

1954-1955

12.

D.H.Payne,M.C.S

1955-1956

13.

P.H.Setchell, M.C.S

1956-1957

14.

M. Senawi bin Haji Zainuddin , M.C.S

1957-1959

15.

Wan Salaidin bin Wan Ismail, M.C.S

1959-1961

16.

Mohammed Nor bin Zabidin

1962-1963

17.

Yaakub bin A.Hamid

1963-1965

18.

Wan Sidik bin A.Rahman

1965-1966

19.

Ahmad bin Saadi, M.C.S

1966-1966

20.

Abdullah Azizi bin M.Som

1966-1968

21.

Engku Ibrahim bin Ngah

1968-1969

22.

A. Wahab bin haji Zainuddin

1969-1971

23.

Umar bin haji Abu

1971-1971

24.

Ismail bin Othman

1971-1971

25.

Abdul Jalil bin Ibrahim

1972-1975

26.

Haji Mohammad bin OSman

1975-1977

27.

Abdul aziz bin Haji Ismail

1977-1980

28.

Mohd Khairan bin Abdullah

1981-1983

29.

Ismail bin Shah Bodin, P.M.P

1983-1985

30.

Dato' haji Abdul Samat bin Haji Sabri

1986-1993

31.

Haji Anuar bin Haji A.Rahman

1993-1996

32.

Dato' Haji Samsul Baharin bin Hassan

1996-2000

33.

Tuan Haji Radzi bin Yusof, K.M.N

2001- Mei 2003

34.

Abu Zar bin Omar

Mei 2003- November 2005

35.

Abu bakar bin Haji Said

Nov 2005-Jun 2008

36.

Ahmad bin Shafee

Nov 2008- Disember 2011

37.

Zamari bin Mohd Ramli

Jan 2012-Jan 2014

38.

YBhg. Dato' Mohamad Fariz bin Mohamad Hanip

Feb 2014 – Disember 2019

 

floating menu manjung content v1 ms

 

Footer ms